SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 81 rokov zomrel slovenský legendárny spevák Dušan Grúň

sviečka

Smutná správa zasiahla slovenský hudobný svet. Dňa 22. apríla 2024 vo veku 81 rokov zomrel legendárny spevák Dušan Grúň.

Svojím zamatovým hlasom a nezabudnuteľnými hitmi si získal srdcia tisícok fanúšikov po celom Slovensku. Medzi jeho najznámejšie skladby patria Butterfly, Nalej mi vína, Malvína, Plavovláska, Starý rodný dom, Hrmí, Tak to mi je a mnoho ďalších.

Dušan Grúň sa narodil 26. mája 1942 v Žiline. Počas svojej kariéry spolupracoval s mnohými slávnymi orchestrami a spevákmi, ako napríklad s Karlom Gottom, Waldemarom Matuškom, Helenou Vondráčkovou a Karolom Duchoňom. Vystupoval v Československu aj v zahraničí a nahral desiatky gramoplatní.

V roku 1996 sa po návrate z Nemecka opäť aktívne venoval hudbe a vydal CD s názvom Úsmevom sa patrí ďakovať. Aj v neskoršom veku pravidelne koncertoval a tešil sa veľkej popularite medzi fanúšikmi.

Dušan Grúň bol okrem talentovaného speváka aj skromným a milým človekom, ktorý si získal rešpekt a úctu kolegov aj verejnosti. Jeho smrť je veľkou stratou pre slovenskú hudobnú scénu.

Česť jeho pamiatke!

Facebook
Email
WhatsApp
Telegram

Najnovšie články

plytvanie domácnosť

Štyri predmety v domácnosti, ktorými plytváte najčastejšie

AKTUÁLNE

AKTUÁLNE! Tragická udalosť na Slnečných jazerách v Senci: Utopili sa dvaja 18-roční mladíci

pozor

POZOR! Slovensko počas stredy zasiahnu prudké lejaky a krúpy v týchto okresoch, meteorológovia vydali výstrahy 2 stupňa!

Bohuslav Baláž

Polícia pátra po nezvestnom 65-ročnom Bohuslavovi z Považskej Bystrice, nevideli ste ho?

AKTUÁLNE

Obrovská tragédia na Spiši: Iba 3-ročné dieťa zomrelo v rozhorúčenom aute

Google Správy: Daj nám ⭐