Slováci, POZOR! Z trhu sťahujú obľúbenú cukrovinku pre deti. Nejedzte ju!

pozor

V Humennom bolo počas úradnej kontroly potravín odhalené, že obľúbené lizatko Fruits Lollipop, dostupné v balení 12g x 30ks, 360g, obsahuje nedeklarované syntetické farbivá, čo predstavuje zdravotné riziko.

Regionálna veterinárna a potravinová správa (RVPS) Humenné v prevádzke MaS Martin Štec-veľkosklad, na adrese Chemlonská 1, 066 01 Humenné, vykonala odber vzorky tohto produktu a následné testy odhalili prítomnosť farbív žltá SY (E 110) a ponceau 4R (E 124), ktoré neboli uvedené na obale produktu.

Tieto farbivá môžu vyvolávať alergické reakcie a nie sú vhodné pre konzumáciu, najmä u detí. Distribútorom cukrovinky je spoločnosť MP Sweet s.r.o., nachádzajúca sa v Kostelci u Krížku, Česká republika, a produkt je importovaný z Číny. Výrobok mal dátum minimálnej trvanlivosti stanovený na 30.11.2025.

Na základe týchto zistení inšpektori nariadili okamžité stiahnutie produktu z predaja. Spotrebiteľom, ktorí majú tento produkt doma, sa odporúča, aby ho nekonzumovali a vrátili ho na miesto nákupu.

zdroj: svps.sk
zdroj: svps.sk

zdroj: svps.sk

Facebook
Email
WhatsApp
Telegram

Najnovšie články

údržba práčky

Prečo by ste nemali nechávať dvere práčky zatvorené? 3 dôvody, prečo je to dôležité pre zdravie vašej práčky a vašu domácnosť

cesnak do mrazničky

Patrí cesnak do mrazničky? Prekvapivý spôsob, ako predĺžiť čerstvosť a chuť

levanduľový olej

Mama nemohla nájsť spôsob, ako uspať svoju dcéru: Potom vyskúšala tento „zázračný“ olej a problém bol hneď vyriešený!

plytvanie domácnosť

Štyri predmety v domácnosti, ktorými plytváte najčastejšie

AKTUÁLNE

AKTUÁLNE! Tragická udalosť na Slnečných jazerách v Senci: Utopili sa dvaja 18-roční mladíci

Google Správy: Daj nám ⭐