POZOR! Podvody s kryptomenami sa množia, varuje polícia: Nenechajte sa okradnúť!

podvod

V poslednom období sme svedkami prudkého nárastu podvodov súvisiacich s kryptomenami a investovaním, ktoré sú čoraz sofistikovanejšie a zložitejšie, čím predstavujú vážne riziko pre menej informovaných investorov. Polícia zdôrazňuje, že nevedomosť a slabá informovanosť v oblasti investovania a kryptomien robí z potenciálnych investorov ľahkú korisť pre podvodníkov.

 

Prípad č.1: Zneužitie dôvery a internet bankingu

Jedným z alarmujúcich prípadov, ktorými sa momentálne zaoberajú policajti Okresného riaditeľstva PZ v Senci, je situácia poškodenej osoby, ktorá bola oklamaná podvodníkom, ktorý sa predstavil ako zamestnanec firmy vykonávajúcej vymáhanie peňazí. Podvodník získal prístup do jej internet bankingu pod zámienkou, že ide o zamestnanca jej právnika. Poškodená nebola informovaná o tom, že na jej meno bola zobratá pôžička, pričom podvodník na jej účet poukázal 2 400 € a následne časť sumy previedol na bitcoiny. Po návšteve banky poškodená zistila, že jej účet bol zablokovaný kvôli predchádzajúcej pôžičke vo výške 4 800 €.

 

Prípad 2: Falošná výhodná ponuka

Druhý prípad sa týka osoby, ktorá prišla o 10 000 € po tom, čo sa rozhodla investovať do nákupu a predaja mien cez aplikáciu, ktorá sľubovala rýchle finančné prilepšenie. Po investícii do bitcoinov v hodnote 10 000 € bola poškodenému oznámená blokácia jeho účtu v aplikácii z dôvodu podozrenia na podvod. Tento prípad je predmetom vyšetrovania policajtmi Okresného riaditeľstva PZ v Bratislave V.

 

Upozornenie polície

Polícia opätovne upozorňuje verejnosť na neustále sa množiace podvody s kryptomenami a investovaním. Dôrazne radí, aby ľudia zvážili, komu zveria svoje peniaze na investovanie. Ak investor nerozumie podstate investovania a kryptomien, v žiadnom prípade by nemal poskytovať finančné prostriedky cudzím osobám.

 

Ako sa chrániť

Predovšetkým je dôležité vzdelávať sa v oblasti finančných trhov, kryptomien a investovania. Nikdy nezverujte svoje peniaze bez dôkladnej kontroly identity osoby alebo firmy, s ktorou spolupracujete. V prípade akýchkoľvek podozrení alebo nejasností sa obráťte na odborníka alebo priamo na políciu.

V ére digitálneho veku je obozretnosť pri spravovaní osobných financií kľúčová. Vzdelávaním a zvýšenou opatrnosťou môžeme predísť mnohým nepríjemným situáciám spojeným s podvodmi.

 

 

zdroj: Polícia SR – Bratislavský kraj, obrázok od Marcin Paśnicki z Pixabay

Facebook
Email
WhatsApp
Telegram

Najnovšie články

dopravná nehoda Žilina

Tragická dopravná nehoda v Žiline: Motorkár († 37) spadol pod kolesá protiidúceho auta

pozor

Meteorológovia varujú pred vysokými teplotami: V týchto okresoch vydali výstrahu až tretieho stupňa!

AKTUÁLNE

AKTUÁLNE! Na diaľnici D1 sa zrazil kamión s dvomi autami

nehoda Spišská Nová Ves

Tragická dopravná nehoda v Spišskonovoveskom okrese: Muž čelne vrazil do železničného pojazdu, zomrel na mieste!

pozor

POZOR! Slovensko počas piatka zasiahnu extrémne teploty a prudké lejaky, meteorológovia vydali výstrahy 2 stupňa!

Google Správy: Daj nám ⭐