SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 79 rokov zomrela významná osobnosť slovenského športu

sviečka

Smutná správa zasiahla slovenský futbalový svet. Vo veku 79 rokov zomrel Anton Flešár, významná osobnosť slovenského futbalu a dlhoročný brankár Lokomotívy Košice. Narodil sa 8. mája 1944 v Stropkove a zomrel 11. apríla 2024 v Košiciach.

Anton Flešár strávil 10 sezón v drese Lokomotívy Košice, kde sa stal kľúčovou postavou tímu. Počas svojej kariéry v 1. československej lige odchytal 218 zápasov a bol súčasťou tímu, ktorý získal Slovenský aj Československý pohár. Svoj debut v lige zaznamenal vo veku 23 rokov a 4 mesiacov a na svoj posledný zápas v 1. lige nastúpil vo veku 32 rokov a 11 mesiacov.

Počas svojej vojenskej služby v roku 1966 sa stal majstrom Československa s tímom Dukla Praha, kde hral po boku slávneho Ivana Viktora. Flešár bol tiež členom československej futbalovej reprezentácie a účastníkom Majstrovstiev sveta vo futbale v roku 1970. V prípravnom období pred šampionátom odchytal zápasy proti NDR a Luxembursku.

FC Lokomotíva Košice si na svojom oficiálnom profile pripomína Antona Flešára ako významnú osobnosť, ktorá zanechala v klube nezmazateľnú stopu. Spolu s ním odchádza aj časť histórie košického futbalu. Klub aj fanúšikovia vyjadrujú hlbokú sústrasť a vďaku za všetko, čo pre futbal urobil.

zdroj: FC Lokomotíva Košice

Facebook
Email
WhatsApp
Telegram

Najnovšie články

AKTUÁLNE

Ďalší útok medveďa! Napadol 34-ročného muža počas jazdy na bicykli, bol prevezený do nemocnice

dopravná nehoda pod Zvolenským zámkom

Vážna dopravná nehoda pod Zvolenským zámkom. Dvaja vodiči skončili v nemocnici

sviečka

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 77 rokov po dlhom boji s vážnym ochorením zomrel obľúbený herec a moderátor

zázvorový elixír na chudnutie

Zázvorový elixír na chudnutie: Najefektívnejší nápoj na spaľovanie brušného tuku

Recept na citrónovú vodu s jedlou sódou

Ako rýchlo dosiahnuť ploché brucho? Vyskúšajte tajný recept s citrónovou vodou

Google Správy: Daj nám ⭐