Slováci, POZOR! Ďalšia obec varuje pred medveďom, prechádzky v prírode si tu radšej rozmyslite!

pozor

Polícia upozorňuje občanov na zvýšený výskyt medveďov v okrese Prievidza, najmä v blízkosti obce Klačno. S príchodom teplejšieho počasia sa naše najväčšie šelmy začínajú prebúdzať a stáva sa, že sa pohybujú bližšie k obývaným oblastiam.

V poslednom období bolo zaznamenané viacero pozorovaní medveďov v tejto lokalite. Našťastie, doposiaľ nedošlo k žiadnemu napadnutiu. Avšak s ohľadom na bezpečnosť a prevenciu je dôležité, aby občania brali toto upozornenie vážne a boli mimoriadne opatrní.

Polícia žiada občanov, aby zvážili svoje plány na prechádzky do prírody v dotknutej oblasti a aby boli v prípade vychádzok do prírody obozretní. Je dôležité byť v prírode vždy ostražitý a dodržiavať základné bezpečnostné pokyny pri stretnutí s divokým zvieraťom.

V prípade akéhokoľvek nebezpečenstva alebo podozrenia na prítomnosť medveďa v blízkosti obývaných oblastí neváhajte kontaktovať políciu na čísle 158.

zdroj: Polícia SR – Trenčiansky kraj

Facebook
Email
WhatsApp
Telegram

Najnovšie články

údržba práčky

Prečo by ste nemali nechávať dvere práčky zatvorené? 3 dôvody, prečo je to dôležité pre zdravie vašej práčky a vašu domácnosť

cesnak do mrazničky

Patrí cesnak do mrazničky? Prekvapivý spôsob, ako predĺžiť čerstvosť a chuť

levanduľový olej

Mama nemohla nájsť spôsob, ako uspať svoju dcéru: Potom vyskúšala tento „zázračný“ olej a problém bol hneď vyriešený!

plytvanie domácnosť

Štyri predmety v domácnosti, ktorými plytváte najčastejšie

AKTUÁLNE

AKTUÁLNE! Tragická udalosť na Slnečných jazerách v Senci: Utopili sa dvaja 18-roční mladíci

Google Správy: Daj nám ⭐