Rodičia, POZOR! Z trhu sťahujú nebezpečný výrobok pre deti, hrozí otras mozgu alebo tržné zranenia!

pozor

Slovenská obchodná inšpekcia (SOI) varuje spotrebiteľov pred nebezpečnou detskou kolobežkou značky Arcore, model Triscoot, ktorá bola nedávno ponúkaná na slovenskom trhu.

Tento výrobok, pochádzajúci z Číny, predstavuje vážne riziko zranenia pre deti v dôsledku jeho mechanických nedostatkov.

 

Podrobnosti o výrobku

Detská kolobežka Arcore Triscoot je dostupná v rôznych farebných prevedeniach, vrátane ružovej a zelenej. Produkt sa skladá z dvoch častí – podvozku s kolesami a kormidla – a je balený vo farebnej papierovej krabici. Na krabici sú uvedené dôležité informácie, ako je názov výrobku, krajina výroby, EAN kód, veková hranica od 3 rokov, maximálna hmotnosť užívateľa 30 kg, ako aj názov a adresa dovozcu, spoločnosť SPORTISIMO s.r.o. z Českej republiky.

 

Identifikované riziká

SOI identifikovala mechanické riziko spojené s menším priemerom predných kolies, ktorý je len 110 mm, napriek tomu, že minimálna norma pre detské kolobežky určuje priemer 120 mm. Táto nedostatočná veľkosť kolies môže viesť k zaseknutiu kolieska v nerovnostiach na povrchu a následne k pádu dieťaťa, ktoré môže utrpieť vážne zranenia, vrátane otrasu mozgu, tržných rán, alebo zlomenín zápästia.

 

Opatrenia na ochranu spotrebiteľa

Na základe zistení SOI, bola spoločnosti poskytnutá možnosť prijať nápravné opatrenia, vrátane stiahnutia výrobku z trhu a informovania spotrebiteľov o potenciálnom riziku. Spotrebiteľom, ktorí si tento výrobok zakúpili, sa odporúča, aby ho prestali používať a vrátili ho predajcovi.

(Zdroj: SOI)
(Zdroj: SOI)
(Zdroj: SOI)

 

zdroj: soi.sk

Facebook
Email
WhatsApp
Telegram

Najnovšie články

dopravná nehoda Žilina

Tragická dopravná nehoda v Žiline: Motorkár († 37) spadol pod kolesá protiidúceho auta

pozor

Meteorológovia varujú pred vysokými teplotami: V týchto okresoch vydali výstrahu až tretieho stupňa!

AKTUÁLNE

AKTUÁLNE! Na diaľnici D1 sa zrazil kamión s dvomi autami

nehoda Spišská Nová Ves

Tragická dopravná nehoda v Spišskonovoveskom okrese: Muž čelne vrazil do železničného pojazdu, zomrel na mieste!

pozor

POZOR! Slovensko počas piatka zasiahnu extrémne teploty a prudké lejaky, meteorológovia vydali výstrahy 2 stupňa!

Google Správy: Daj nám ⭐