AKTUÁLNE! Dvaja turisti utrpeli zranenia po stretnutí s medveďom, na mieste zasahuje vrtuľník!

AKTUÁLNE

V okrese Detva došlo k vážnemu incidentu, pri ktorom dvoch ľudí napadol medveď. Operačné stredisko záchrannej zdravotnej služby SR okamžite zareagovalo a na miesto udalosti vyslalo vrtuľníkovú záchrannú službu.

Posádka záchranárskeho vrtuľníka z Banskej Bystrice bola dnes popoludní vyslaná do okresu Detva, kde v oblasti Želobudzskej Skaly napadol medveď dve osoby. Posádke sa priamo z paluby podarilo lokalizovať miesto, kde sa osoby nachádzali. Vzhľadom na to, že išlo o ťažko dostupný terén, kde sa nedalo pristáť a s pravdepodobnosťou, že sa tam medveď stále môže pohybovať, boli postupne obaja muži z miesta pomocou palubného navijaka urýchlene evakuovaní a transportovaní na miesto bezpečného medzipristátia.

49-ročný muž po útoku medveďom utrpel vážne poranenia hlavy a krku. Druhý, 39-ročný muž mal poranené obe horné končatiny a ľavú dolnú končatinu. Záchranári im na mieste poskytli neodkladné zdravotné ošetrenie, podali liečbu a po preložení na palubu boli obaja pri vedomí, no s vážnymi poraneniam letecky prevezení na urgentný príjem FN F. D. Roosevelta v Banskej Bystrici.

zdroj: Operačné stredisko záchrannej zdravotnej služby SR

Facebook
Email
WhatsApp
Telegram

Najnovšie články

údržba práčky

Prečo by ste nemali nechávať dvere práčky zatvorené? 3 dôvody, prečo je to dôležité pre zdravie vašej práčky a vašu domácnosť

cesnak do mrazničky

Patrí cesnak do mrazničky? Prekvapivý spôsob, ako predĺžiť čerstvosť a chuť

levanduľový olej

Mama nemohla nájsť spôsob, ako uspať svoju dcéru: Potom vyskúšala tento „zázračný“ olej a problém bol hneď vyriešený!

plytvanie domácnosť

Štyri predmety v domácnosti, ktorými plytváte najčastejšie

AKTUÁLNE

AKTUÁLNE! Tragická udalosť na Slnečných jazerách v Senci: Utopili sa dvaja 18-roční mladíci

Google Správy: Daj nám ⭐