Tragická nehoda v okrese Prešov: 46-ročný chodec zahynul pri dopravnej nehode

polícia vstup zakázaný

Včera, 22. februára 2024, v podvečerných hodinách došlo medzi obcami Lada a Šarišská Poruba k tragickej dopravnej nehode, pri ktorej vyhasol život 46-ročného muža.

41-ročný vodič viedol osobné motorové vozidlo v neosvetlenom úseku cesty a za nepriaznivých poveternostných podmienok – pršalo. V tmavom oblečení a bez reflexných prvkov zachytil autom chodca, ktorý kráčal po ceste.

V dôsledku nárazu utrpel chodec zranenia nezlučiteľné so životom. Vodič bol na mieste podrobený dychovej skúške s negatívnym výsledkom.

Presná príčina dopravnej nehody a miera zavinenia oboch účastníkov sú predmetom prebiehajúceho vyšetrovania. V súvislosti s tragickou udalosťou bolo začaté trestné stíhanie pre trestný čin usmrtenia.

Polícia opätovne apeluje na chodcov, aby boli pri pohybe po cestách mimo obce maximálne opatrní a dbali na svoju bezpečnosť. Noste reflexné prvky, aby ste boli pre vodičov viditeľní aj v zhoršených podmienkach. Vždy sa pohybujte po ľavej strane cesty a dbajte na to, aby ste mali cestu pred sebou voľnú.

Vodiči by mali jazdiť obozretne a prispôsobiť rýchlosť jazdy stavu vozovky a poveternostným podmienkam. V neosvetlených úsekoch a za zníženej viditeľnosti je dôležitá zvýšená opatrnosť a sústredenie.

Zdroj: Polícia SR – Prešovský kraj 

Facebook
Email
WhatsApp
Telegram

Najnovšie články

dopravná nehoda Žilina

Tragická dopravná nehoda v Žiline: Motorkár († 37) spadol pod kolesá protiidúceho auta

pozor

Meteorológovia varujú pred vysokými teplotami: V týchto okresoch vydali výstrahu až tretieho stupňa!

AKTUÁLNE

AKTUÁLNE! Na diaľnici D1 sa zrazil kamión s dvomi autami

nehoda Spišská Nová Ves

Tragická dopravná nehoda v Spišskonovoveskom okrese: Muž čelne vrazil do železničného pojazdu, zomrel na mieste!

pozor

POZOR! Slovensko počas piatka zasiahnu extrémne teploty a prudké lejaky, meteorológovia vydali výstrahy 2 stupňa!

Google Správy: Daj nám ⭐