Tragická dopravná nehoda v Bratislave: Vodič pod vplyvom alkoholu zrazil chodkyňu

tragédia

V skorých ranných hodinách dňa 18. februára 2024 sa v mestskej časti Dúbravka v Bratislave odohrala vážna dopravná nehoda, ktorá si vyžiadala ťažké zranenia 82-ročnej chodkyne.

Podľa informácií poskytnutých Krajským riaditeľstvom Policajného zboru v Bratislave, 36-ročný Matúš N. viedol vozidlo značky Škoda v pravom jazdnom pruhu po ulici Saratovská smerom k ulici M. Sch. Trnavského, keď nedal prednosť chodkyni prechádzajúcej po riadne vyznačenom priechode pre chodcov.

Náraz bol taký silný, že chodkyňa utrpela ťažké zranenia hlavy, panvy a nôh, a musela byť následne prevezená do bratislavskej nemocnice. Vodič vozidla, Matúš N., bol na mieste činu podrobený dychovej skúške, ktorej výsledok bol pozitívny s hodnotou 0,98 mg/l alkoholu v dychu, čo predstavuje 2,04 promile.

Matúš N. bol na mieste obmedzený na osobnej slobode a eskortovaný na príslušné policajné oddelenie, kde bol umiestnený do cely policajného zaistenia. Ak sa jeho vina preukáže pred súdom, hrozí mu trest odňatia slobody na jeden až päť rokov.

Policajný zbor apeluje na vodičov, aby boli na cestách voči sebe ako aj k ďalším účastníkom cestnej premávky zodpovední a alkohol alebo iné návykové látky pred alebo počas jazdy za žiadnych okolností nepožili.

 

 

zdroj: Polícia SR – Bratislavský kraj

 

Facebook
Email
WhatsApp
Telegram

Najnovšie články

AKTUÁLNE

Ďalší útok medveďa! Napadol 34-ročného muža počas jazdy na bicykli, bol prevezený do nemocnice

dopravná nehoda pod Zvolenským zámkom

Vážna dopravná nehoda pod Zvolenským zámkom. Dvaja vodiči skončili v nemocnici

sviečka

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 77 rokov po dlhom boji s vážnym ochorením zomrel obľúbený herec a moderátor

zázvorový elixír na chudnutie

Zázvorový elixír na chudnutie: Najefektívnejší nápoj na spaľovanie brušného tuku

Recept na citrónovú vodu s jedlou sódou

Ako rýchlo dosiahnuť ploché brucho? Vyskúšajte tajný recept s citrónovou vodou

Google Správy: Daj nám ⭐