Tragická dopravná nehoda pri Bernolákove: Muža bez reflexných prvkov zrazilo auto

dopravná nehoda Bernolákovo

V noci došlo k tragickej dopravnej nehode na ceste 1065 medzi Bernolákovom a Novou Dedinkou. Polícia vyšetruje prípad a apeluje na používanie reflexných prvkov pre zvýšenie bezpečnosti chodcov.

Včera, krátko pred 22:30, bola polícia v Senci vyslaná k dopravnej nehode na ceste 1065 medzi obcami Bernolákovo a Nová Dedinka. Podľa doterajších informácií 47-ročná vodička vozidla Renault Austral pri predbiehaní vozidla Škoda Fabia narazila do 37-ročného chodca, ktorý išiel po ľavej krajnici.

Chodec, oblečený v tmavom oblečení bez reflexných prvkov, utrpel pri zrážke zranenia nezlučiteľné so životom. V reakcii na tento tragický incident začala polícia trestné stíhanie vo veci usmrtenia. Okolnosti nehody sú predmetom vyšetrovania.

Polícia v súvislosti s touto nehodou zdôrazňuje dôležitosť používania reflexných prvkov. V zlých svetelných podmienkach, ako sú tma, dážď alebo hmla, sa viditeľnosť výrazne znižuje. Bez reflexných prvkov je chodec videný až z 18 metrov, zatiaľ čo s reflexnými prvkami je viditeľný až z 200 metrov. Reflexné prvky sú povinné podľa Zákona o cestnej premávke, ktorý stanovuje, že za zníženej viditeľnosti musí mať chodec na sebe viditeľne umiestnené reflexné prvky alebo oblečený reflexný bezpečnostný odev.

Polícia pokračuje vo vyšetrovaní prípadu a apeluje na verejnosť, aby dbala na svoju viditeľnosť a bezpečnosť na cestách.

Čítajte ďalej:

Tragická dopravná nehoda v obci Pohronský Ruskov: Vodič uhorel v aute


redakcia fajront.sk, Polícia SR – Bratislavský kraj

Facebook
Email
WhatsApp
Telegram

Najnovšie články

údržba práčky

Prečo by ste nemali nechávať dvere práčky zatvorené? 3 dôvody, prečo je to dôležité pre zdravie vašej práčky a vašu domácnosť

cesnak do mrazničky

Patrí cesnak do mrazničky? Prekvapivý spôsob, ako predĺžiť čerstvosť a chuť

levanduľový olej

Mama nemohla nájsť spôsob, ako uspať svoju dcéru: Potom vyskúšala tento „zázračný“ olej a problém bol hneď vyriešený!

plytvanie domácnosť

Štyri predmety v domácnosti, ktorými plytváte najčastejšie

AKTUÁLNE

AKTUÁLNE! Tragická udalosť na Slnečných jazerách v Senci: Utopili sa dvaja 18-roční mladíci

Google Správy: Daj nám ⭐