Tragédia na Martinských holiach: Záchranári našli nezvestného turistu bez známok života

horský záchranári

V dňoch 22. – 23. februára 2024 prebehla na Martinských holiach pátracia akcia po 67-ročnom slovenskom turistovi, ktorý sa v ten deň vybral na ferratu. Horskú záchrannú službu (HZS) o pomoc požiadala dcéra muža, keďže s ním od jeho odchodu nemala kontakt.

Napriek zvoneniu telefónu a zaslaným SMS správam turista nereagoval. Po oznámení udalosti a zistení, že auto turistu sa stále nachádza na parkovisku na Stráňach, sa rozbehla rozsiahla pátracia akcia. Do terénu boli vyslaní profesionálni aj dobrovoľní záchranári HZS.

So súčinnosťou Ústredného operačného strediska PZ SR sa podarilo lokalizovať mobilný telefón muža, čo zúžilo oblasť pátrania na severovýchodnú stranu Lúčanskej Malej Fatry. V nočných hodinách sa záchranárom HZS podarilo nájsť hľadaného muža na turistickom chodníku vedúcom k ferrate, avšak už bez známok života.

Po vykonaní potrebných úkonov bolo telo nebohého transportované záchranármi HZS dole Mlynskou dolinou na Stráne a odovzdané príslušníkom PZ SR.

Príčina tragédie sa momentálne vyšetruje.

HZS opätovne apeluje na turistov, aby boli pri výletoch do hôr zodpovední a dbali na svoju bezpečnosť. Pred túrou je dôležité informovať blízkych o plánovanej trase a predpokladanom návrate, ako aj vybaviť sa vhodným oblečením a turistickou výbavou. V zime je dôležité myslieť aj na zhoršené poveternostné podmienky a kratší deň.

Zdroj: HZS

Facebook
Email
WhatsApp
Telegram

Najnovšie články

dopravná nehoda Žilina

Tragická dopravná nehoda v Žiline: Motorkár († 37) spadol pod kolesá protiidúceho auta

pozor

Meteorológovia varujú pred vysokými teplotami: V týchto okresoch vydali výstrahu až tretieho stupňa!

AKTUÁLNE

AKTUÁLNE! Na diaľnici D1 sa zrazil kamión s dvomi autami

nehoda Spišská Nová Ves

Tragická dopravná nehoda v Spišskonovoveskom okrese: Muž čelne vrazil do železničného pojazdu, zomrel na mieste!

pozor

POZOR! Slovensko počas piatka zasiahnu extrémne teploty a prudké lejaky, meteorológovia vydali výstrahy 2 stupňa!

Google Správy: Daj nám ⭐