SMUTNÁ SPRÁVA! Susan Buckner, herečka z Pomády, zomrela vo veku 72 rokov

sviečka

Susan Buckner, známa pre svoju nezabudnuteľnú úlohu energickej roztlieskavačky Patty Simcox v kultovom filme Pomáda (Grease), zomrela vo veku 72 rokov. Jej smrť potvrdila rodina herečky a uviedla, že zomrela pokojne obklopená svojimi blízkymi.

Od súťaží krásy až po strieborné plátno

Susan Buckner sa narodila v roku 1952 v Seattli. Svoju kariéru odštartovala úspechmi na súťažiach krásy. V roku 1971 sa stala Miss Washington a následne reprezentovala svoj štát na súťaži Miss America.

Jej skúsenosti v súťažiach viedli k práci v zábavnom priemysle. Stala sa súčasťou skupiny The Golddiggers, tanečnej skupiny, ktorá vystupovala v The Dean Martin Show. Hosťovala aj v reláciách ako The Mac Davis Show, či The Brady Bunch Variety Hour.

Patty Simcox ako jej najznámejšia rola

Zlom nastal v roku 1978, keď získala rolu Patty Simcox vo filme Pomáda. Stala sa tak neoddeliteľnou a veľmi milovanou súčasťou tohto legendárneho muzikálu.

Hoci neskôr získala ešte niekoľko ďalších rolí, Pomáda a úloha Patty Simcox zostali jej najikonickejšími a tými, vďaka ktorým si ju diváci navždy zapamätajú.

Život po reflektoroch

Po účinkovaní vo filmoch ako Love Boat, Policejná akadémia 6 či seriáli The Hardy Boys/Nancy Drew Mysteries, Susan Buckner presunula svoju pozornosť na rodinu. Výchova jej dvoch detí sa pre ňu stala prioritou.

Nikdy však nezabudla na svoje umelecké ja. Venovala sa réžii detského divadla na základnej škole a taktiež vyučovala tanec vo fitnesscentre.

Susan Buckner po sebe zanecháva dcéru Samanthu Mansfield, syna Adama Josepha, vnúčatá Olivera, Riley, Abigail a Ruby, ako aj niekoľko ďalších blízkych a priateľov.

Čítajte ďalej:

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 59 rokov zomrela obľúbená herečka Simona Postlerová


redakcia fajront.sk, people.com

Facebook
Email
WhatsApp
Telegram

Najnovšie články

dopravná nehoda Žilina

Tragická dopravná nehoda v Žiline: Motorkár († 37) spadol pod kolesá protiidúceho auta

pozor

Meteorológovia varujú pred vysokými teplotami: V týchto okresoch vydali výstrahu až tretieho stupňa!

AKTUÁLNE

AKTUÁLNE! Na diaľnici D1 sa zrazil kamión s dvomi autami

nehoda Spišská Nová Ves

Tragická dopravná nehoda v Spišskonovoveskom okrese: Muž čelne vrazil do železničného pojazdu, zomrel na mieste!

pozor

POZOR! Slovensko počas piatka zasiahnu extrémne teploty a prudké lejaky, meteorológovia vydali výstrahy 2 stupňa!

Google Správy: Daj nám ⭐