Slováci, pripravte sa! Štartujú tropické horúčavy, v týchto okresoch stúpne teplota až na 35 stupňov

Tropické horúčavy Slovensko

Slovensko sa tento týždeň stretne s extrémnymi horúčavami, ktoré prinesú teploty až do 35 stupňov Celzia. Meteorológovia varujú pred vysokými teplotami, ktoré môžu ovplyvniť zdravie, fyzickú aktivitu a zvýšiť riziko požiarov.

V stredu sa očakáva, že teplota v okresoch Dunajská Streda, Komárno, Nové Zámky a Levice dosiahne 35 stupňov Celzia. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vydal výstrahy druhého stupňa, ktoré upozorňujú na potenciálne nebezpečenstvá spojené s týmito horúčavami. „Vysoká teplota predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské zdravie, fyzické aktivity a tvorbu požiarov,“ pripomína SHMÚ.

Západné Slovensko

Výstrahy prvého stupňa platia pre celý Bratislavský kraj, kde sa teploty môžu pohybovať medzi 33 až 34 stupňami Celzia. Vysoké teploty sú očakávané aj v iných častiach západného Slovenska, kde môže teplota dosiahnuť podobné hodnoty.

Stredné a východné Slovensko

Podobná situácia nastane aj v niektorých okresoch Banskobystrického a Košického kraja, ako aj v okresoch Humenné a Vranov nad Topľou. Meteorológovia varujú, že výstrahy platia predbežne od 13.00 do 19.00 h, a preto je dôležité počas týchto hodín byť opatrný a dodržiavať bezpečnostné opatrenia.

Ako sa chrániť pred horúčavami

  1. Hydratácia: Pite dostatok vody, aby ste predišli dehydratácii. Vyhnite sa alkoholu a kofeínu, ktoré môžu zvyšovať dehydratáciu.
  2. Oblečenie: Noste ľahké, svetlé a voľné oblečenie, ktoré umožní pokožke dýchať a zároveň poskytne ochranu pred slnkom.
  3. Vyhýbajte sa priamemu slnku: Najmä medzi 11.00 a 15.00 h, keď je slnko najintenzívnejšie. Ak musíte byť vonku, používajte opaľovací krém s vysokým ochranným faktorom.
  4. Chladiace metódy: Používajte ventilátory, klimatizáciu alebo sa zdržujte v chladnejších priestoroch. Môžete si tiež priložiť chladené uteráky na čelo a zápästia.
  5. Zdraviu nebezpečné činnosti: Obmedzte fyzicky náročné aktivity, ktoré môžu zvýšiť riziko prehriatia organizmu.
zdroj: shmu.sk

Čítajte ďalej:

Šokujúca nehoda: Chlapec (12) vypadol z buginy počas jazdy!


redakcia fajront.sk, shmu.sk , obrázok: freepik.com

Facebook
Email
WhatsApp
Telegram

Najnovšie články

AKTUÁLNE

Ďalší útok medveďa! Napadol 34-ročného muža počas jazdy na bicykli, bol prevezený do nemocnice

dopravná nehoda pod Zvolenským zámkom

Vážna dopravná nehoda pod Zvolenským zámkom. Dvaja vodiči skončili v nemocnici

sviečka

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 77 rokov po dlhom boji s vážnym ochorením zomrel obľúbený herec a moderátor

zázvorový elixír na chudnutie

Zázvorový elixír na chudnutie: Najefektívnejší nápoj na spaľovanie brušného tuku

Recept na citrónovú vodu s jedlou sódou

Ako rýchlo dosiahnuť ploché brucho? Vyskúšajte tajný recept s citrónovou vodou

Google Správy: Daj nám ⭐