POZOR! Polícia varuje pred zvýšeným počtom podvodov na senioroch

pozor

Polícia Slovenskej republiky, Krajské riaditeľstvo v Bratislave, zaznamenala za posledné dva dni ďalšie prípady pokusov o podvody na senioroch. V rámci tohto týždňa už informovali o podobných podvodoch, ktoré sa vo väčšine prípadov podarilo prekaziť.

Policajti v Bratislave zaznamenali šesť podvodných volaní, ktoré boli namierené práve na seniorov. Podvodníci využívajú dobre známu legendu o falošných policajtoch, ktorí varujú seniorov pred údajným rizikom okradnutia a kladú otázky týkajúce sa ich finančných prostriedkov a cenností.

Piati seniori nepadli za obeť týmto podvodom, zmysluplne ukončili telefonát a nahlásili udalosť polícii. Bohužiaľ, jeden senior, ktorého prípad rieši Okresné riaditeľstvo PZ v Bratislave II, prišiel podvodným konaním neznámeho páchateľa o finančnú hotovosť vo výške 15 700 €.

Polícia opätovne vyzýva občanov, aby informovali seniorov vo svojom okolí o týchto podvodných praktikách a poskytli im rady, ako sa nestať obeťou podvodu. Ak máte v seniorskom veku rodinných príslušníkov, je dôležité, aby boli informovaní a vedeli, ako reagovať na podozrivé telefonáty.

Čítajte ďalej:

Seniorka prišla o takmer 18 000 EUR: Podvodníci ju oklamali, peniaze nechala pri strome a odišla


redakcia fajront.sk, Polícia SR – Bratislavský kraj

Facebook
Email
WhatsApp
Telegram

Najnovšie články

speváčka DOMI

Speváčka DOMI predstavuje prvý videoklip k piesni „Idem ďalej“

hmyz v domácnosti

Prečo sa hmyzu páči u vás doma? 8 hlavných dôvodov

údržba práčky

Prečo by ste nemali nechávať dvere práčky zatvorené? 3 dôvody, prečo je to dôležité pre zdravie vašej práčky a vašu domácnosť

cesnak do mrazničky

Patrí cesnak do mrazničky? Prekvapivý spôsob, ako predĺžiť čerstvosť a chuť

levanduľový olej

Mama nemohla nájsť spôsob, ako uspať svoju dcéru: Potom vyskúšala tento „zázračný“ olej a problém bol hneď vyriešený!

Google Správy: Daj nám ⭐