POZOR! Kaufland sťahuje z predaja obľúbenú potravinu

pozor

Na základe podnetu zákazníka bola odobraná úradná vzorka K Classic Kalifornské jadrá vlašských orechov 200g. Výrobok bol stiahnutý z predaja kvôli neprijateľnej vôni a chuti, ktoré ho robia nevhodným na ľudskú spotrebu.

Dňa 23. mája 2024 bola na základe podnetu zákazníka Regionálnou veterinárnou a potravinovou správou (RVPS) Bratislava – mesto odobraná vzorka výrobku K Classic Kalifornské jadrá vlašských orechov 200g v prevádzkarni Kaufland na Panónskej ceste 16, 851 04 Bratislava. Výrobok mal dátum minimálnej trvanlivosti 24.11.2024 a označenie výrobnej dávky L-08-06-0006257. Tovar bol dodaný z Česka a vyrobený v Nemecku.

Výrobok

K Classic Kalifornské jadrá vlašských orechov 200g
Dátum minimálnej trvanlivosti: 24.11.2024
Označenie výrobnej dávky: L-08-06-0006257

Zistenie

Vzorka bola nevhodná na ľudskú spotrebu kvôli neprijateľnej vôni (cudzia, nepríjemná, po oxidácii) a chuti (cudzia, zvieravá, horká a po oxidácii). Tým došlo k porušeniu článku 14 ods. 1 a ods. 2 písm. b) Nariadenia Európskeho Parlamentu a Rady (EÚ) č. 178/2002 z 28. januára 2002.

RVPS Bratislava – mesto zakázala umiestňovať tento výrobok na trh a nariadila subjektu zabezpečiť informáciu pre konečného spotrebiteľa o nevyhovujúcom výrobku na viditeľnom mieste. Spoločnosť Kaufland Slovensko v.o.s. všetky opatrenia splnila a na príslušný orgán doručila protokol o likvidácii nevyhovujúceho tovaru.

Čítajte ďalej:

ŠÚKL sťahuje liek, ktorý užívajú tisícky Slovákov: Neužívajte ho a vráťte do lekárne!


redakcia fajront.sk, svps.sk

Facebook
Email
WhatsApp
Telegram

Najnovšie články

speváčka DOMI

Speváčka DOMI predstavuje prvý videoklip k piesni „Idem ďalej“

hmyz v domácnosti

Prečo sa hmyzu páči u vás doma? 8 hlavných dôvodov

údržba práčky

Prečo by ste nemali nechávať dvere práčky zatvorené? 3 dôvody, prečo je to dôležité pre zdravie vašej práčky a vašu domácnosť

cesnak do mrazničky

Patrí cesnak do mrazničky? Prekvapivý spôsob, ako predĺžiť čerstvosť a chuť

levanduľový olej

Mama nemohla nájsť spôsob, ako uspať svoju dcéru: Potom vyskúšala tento „zázračný“ olej a problém bol hneď vyriešený!

Google Správy: Daj nám ⭐