Podvod na kryptomenách: Muž zo Seneckého okresu prišiel o 30 000 EUR

podvod na kryptomenách

Muž zo Seneckého okresu sa stal obeťou podvodníka, ktorý mu sľuboval veľké zisky na kryptomenách. Namiesto očakávaných 120 000 EUR prišiel o 30 000 EUR. Polícia opätovne varuje pred rizikami investovania do kryptomien bez dostatočných vedomostí.

60-ročný muž zo Seneckého okresu očakával, že získa 120 000 EUR po dvoch rokoch od investovania do kryptomien. Kontaktoval ho podvodník cez WhatsApp a ponúkol mu výhodné zhodnotenie jeho peňazí. Ponuka ľahkého zárobku ho presvedčila a rozhodol sa investovať svojich 30 000 EUR.

Neskôr zistil, že bol uvedený do omylu a sľúbené peniaze nedostane. Preto sa obrátil na políciu a podal trestné oznámenie pre podozrenie zo spáchania trestného činu podvodu. Prípadom sa zaoberajú policajti Okresného riaditeľstva PZ v Senci.

Polícia SR opätovne upozorňuje občanov, aby boli opatrní pri investovaní svojich peňazí. Ak nerozumiete investovaniu a kryptomenám, v žiadnom prípade neposielajte peniaze cudzím osobám a neobchodujte samostatne na trhoch. Dôverujte len overeným a renomovaným finančným inštitúciám.

Čítajte ďalej:

Pozor na podvodné internetové obchody: Ako ochrániť svoje peniaze a údaje?


redakcia fajront.sk, Photo by Sora Shimazaki, Polícia Slovenskej republiky

Facebook
Email
WhatsApp
Telegram

Najnovšie články

speváčka DOMI

Speváčka DOMI predstavuje prvý videoklip k piesni „Idem ďalej“

hmyz v domácnosti

Prečo sa hmyzu páči u vás doma? 8 hlavných dôvodov

údržba práčky

Prečo by ste nemali nechávať dvere práčky zatvorené? 3 dôvody, prečo je to dôležité pre zdravie vašej práčky a vašu domácnosť

cesnak do mrazničky

Patrí cesnak do mrazničky? Prekvapivý spôsob, ako predĺžiť čerstvosť a chuť

levanduľový olej

Mama nemohla nájsť spôsob, ako uspať svoju dcéru: Potom vyskúšala tento „zázračný“ olej a problém bol hneď vyriešený!

Google Správy: Daj nám ⭐