Hrozivá nehoda vo Veľkých Teriakovciach: Vodič zrazil chodca na priechode, utrpel ťažké zranenia!

hrozivá nehoda

V obci Veľké Teriakovce došlo včera (21.2.) večer k vážnej dopravnej nehode, pri ktorej 59-ročný chodec utrpel ťažké zranenia. Nehoda sa stala okolo 17:30 na priechode pre chodcov, čo opäť zdôrazňuje potrebu zvýšenej opatrnosti v blízkosti týchto prechodov.

Podľa predbežných zistení polície 45-ročný vodič pravdepodobne nevenoval dostatočnú pozornosť vedeniu vozidla a sledovaniu situácie na ceste. Neskoro si všimol chodca vstupujúceho na priechod, čo viedlo k tragickému stretu.

Zranený chodec bol s ťažkými zraneniami prevezený do nemocnice, kde bude jeho liečba trvať viac ako 6 týždňov. V súvislosti s nehodou vyšetrovateľ v Rimavskej Sobote začal trestné stíhanie pre ublíženie na zdraví.

Polícia SR v Banskobystrickom kraji využíva tento prípad ako príležitosť na pripomenutie vodičom i chodcom dôležitosti zvýšenej opatrnosti, najmä v okolí priechodov pre chodcov. Vyzýva vodičov, aby jazdili opatrne a venovali zvýšenú pozornosť situácii na ceste, a chodcov, aby nosili reflexné prvky, ktoré zvyšujú ich viditeľnosť, najmä za zníženej viditeľnosti.

 

 

zdroj: Polícia SR – Banskobystrický kraj 

 

Facebook
Email
WhatsApp
Telegram

Najnovšie články

speváčka DOMI

Speváčka DOMI predstavuje prvý videoklip k piesni „Idem ďalej“

hmyz v domácnosti

Prečo sa hmyzu páči u vás doma? 8 hlavných dôvodov

údržba práčky

Prečo by ste nemali nechávať dvere práčky zatvorené? 3 dôvody, prečo je to dôležité pre zdravie vašej práčky a vašu domácnosť

cesnak do mrazničky

Patrí cesnak do mrazničky? Prekvapivý spôsob, ako predĺžiť čerstvosť a chuť

levanduľový olej

Mama nemohla nájsť spôsob, ako uspať svoju dcéru: Potom vyskúšala tento „zázračný“ olej a problém bol hneď vyriešený!

Google Správy: Daj nám ⭐